Największa firma, świadcząca ochronę ubezpieczeniową dla podróżnych, marka ERV znana niegdyś jako Europäische Reiseversicherung AG to marka jakiej zaufało nasze Biuro podróży i nasi Klienci

Pytanie brzmi: po co się ubezpieczać? Klienci mają EKUZ a właściwie ma je każdy kto jest ubezpieczony w Polsce ale jest kilka ale:

EKUZ działa jedynie w krajach UE i w ograniczonym stopniu. Tam, gdzie my mamy leczenie darmowe, w niektórych krajach leczenie darmowe oznacza leczenie w nagłych wypadkach zagrażających zdrowiu czyli hospitalizacja czy ratownictwo. Niemniej tego typu wypadki na szczęście to ułamkowy margines; najczęściej po powrocie zgłaszają się do nas osoby, które uległy zatruciu, poparzeniu np przez słońce czy delikatnym urazom, np otarciom skóry czy naskórka. Wówczas okazuje się, że zostaliśmy sami z rachunkiem na minimum kilkaset euro.

Zatem bezspornym jest że jadąc poza Unię polisa musi być, w Unii zdecydowanie ją zalecamy, tym bardziej, że np EKUZ nie pokryje akcji ratowniczej  śmigłowcem np w Tatrach po Słowackiej stronie a polisa już tak.

Dodajmy fakt, że koszt polisy na 8 dni dla rodziny 2+2 to ok 55zł, jedna osoba dorosła oddzielnie to ok 20zł. W tej cenie oprócz tzw świętego spokoju mamy całodobową infolinie w j polskim czy rozliczanie bezgotówkowe. po prostu dzwonimy na infolinie przed skorzystaniem z polisy, podajemy jej numer a placówka medyczna sama rozliczy się z ubezpieczycielem. Prawda że tanie i wygodne?

Oczywiście przyznamy, że wykupując u nas imprezę turystyczną tj wczasy zorganizowane Ustawodawca nakłada na Organizatora obowiązek ubezpieczenia swoich uczestników. W praktyce oznacza to, że polisa jest niemniej często spotykamy się z Państwa oceną; dokupywać jeszcze czy jechać na “gratisowej”? zatem odpowiadamy: różni się nie tylko zakres ale i kwota leczenia. Może sie okazać że taksówka po leki (np Turcja) w polisie podstawowej nie będzie rozliczona, a już w dodatkowej za 20 zł będzie ujęta.

generalnie zawsze Klientom seniorom bądź rodzinom z dziećmi zalecam i namawiam do wykupu. Wypoczywajmy na wczasach a nie martwmy się ubezpieczeniem:

Poniżej dodatkowe różnice między polisą dokupioną, a zwykłą w cenie wycieczki;

Zalety polis dodatkowo płatnych niezależnie od formuły (obejmuje także polisę podstawową TIP 20 000 eur)

  1. Ubezpieczenie KOSZTÓW LECZENIA i TRANSPORTU MEDYCZNEGO

W pakietach zarówno w opcjach krótkoterminowych (indywidualnych i rodzinnych), ale także w opcjach rocznych, NIE MA UDZIAŁU WŁASNEGO w zakresie KOSZTY LECZENIA i TRANSPORT MEDYCZNY.

Oznacza to, że jeśli tylko zdarzenie objęte jest zakresem ubezpieczenia, to zwracane są pełne kwoty za leczenie ambulatoryjna i szpitalne, zakup lekarstw, transport medyczny i transport zwłok.

 

2. Ubezpieczenie KOSZTÓW REZYGNACJI

 BRAK UDZIAŁU WŁASNEGO. ERV zwraca pełną wartość zgłaszanego roszczenia w każdym przypadku objętym zakresem ubezpieczenia.