Paryż stanowił kolejny punkt szeroko rozumianej turystyki miejskiej na naszej mapie czyli tzw. city break. Nie jest to bynajmniej wypoczynek ale raczej wyjazd w kategorii zwiedzanie z wypoczynkiem. Opowiemy po krótce z czego korzystać i jak zorganizować wyjazd aby był ciekawy i tani i bez żadnych niespodzianek.

Z Krakowa wybraliśmy ciekawsze połączenie bo lotnicze liniami RyanAir na lotnisko Beauvais. Bilet można zakupić w naszym biurze podróży www.urlopwraju.pl gdzie wraz z wystawieniem koszt prowizji w wypadku naszego połączenia to 30zł. Czyli mamy rezerwacje, odprawę oraz wydruki kart pokładowych w podanej cenie.

W wypadku linii Ryanair trzeba także uważać na pułapki jakie czekają podczas rezerwacji więc to zadanie lepiej powierzyć profesjonalistom. Po krótce od stycznia 2018 wprowadzono konieczność zabierania bagaży podręcznych do luków jako bagaż rejestrowy.  Jak sprawdziliśmy  faktycznie każdy bagaż tuż przed bramką został ometkowany i oddany służbom handlingowym. Co może wydawać się niejasne, oprócz bagażu 10kg jaki mieliśmy (w cenie) na pokład można zabrać małą torebkę czy teczkę np na laptopa. Generalnie nie ma kto ani gdzie sprawdzać wielkości tych torebek zatem “zyskujemy” dodatkową torbę do zabrania np laptop, kable dokumenty książka itd.

Warto upewnić się w biurze ile kosztuje dopłata do miejsc obok siebie w samolocie. w naszym przypadku było to 10zł/osoba/1 strona czyli 40zł. Koszt niewielki a wybieramy sobie miejsce w samolocie i co ważne mamy możliwość odprawy od razu w dwie strony (gdyż znamy miejsca) a nie czekanie do 5 dni przed wylotem. W wypadku dalszych podróży może być to uciążliwe o czym jako pracownik biura mam okazję się niejednokrotnie przekonywać.

Warto zaznaczyć, że Beauvis to nie Paryż a lotnisko mniej więcej tyle co Katowice od Krakowa (nawiasem mówiąc Wizzair oferuje Pyrzowice jako lot do Krakowa np dla Anglików). My skorzystaliśmy z firmy www.busparis.pl za ok 13 euro/osoba zabierają co ważne spod lotniska, po Polsku i zgodnie z rozkładem lotu z Polski. Drugą opcją jest easyjet na Charles de Gaulle. Który lot wybrać, zależy ile droższy jest lot.