Kompleks senatoryjny w miejscowości Truskawiec na Ukrainie to coraz bardziej pożądane miejsce na trasie pobytów leczniczo wypoczynkowych. Znajdą tam ukojenie osoby, które chcą poprawić swoja kondycje a także cierpią na dolegliwości związane z układem krążenia, oddechowym czy innymi. Nie bez znaczenia pozostaje fakt tańszych, niekiedy nawet o 70% zabiegów czy konsultacji w porównaniu z placówkami w Polsce!
Na jedną z takich wyjazdów wybrała się nasza Klientka, jej wrażenia przedstawiam poniżej. Z zasady -co jest już samą w sobie rekomendacją – osoby które pojechały tam raz, wybierają się tam kolejne razy a nawet staja się bywalcami po 3,4 razy do roku.

Marka Urlopwraju.pl ma spore doświadczenie i służy pomocą przy wykupie pełnej oferty pobytowej, zarówno z dojazdem własnym jak i autokarowym z wielu miast w Polsce.
Trudnimy się kompleksowym przygotowaniem wyjazdów w oparciu o dostępne oferty w systemie jak i fachowym doradztwem przy wyborze hotelu czy przygotowania się do podróży.
chcesz wyjechać do Truskawca?
boisz się drogi na obleganą wieloma mitami niby niebezpieczną Ukrainę?
nie wiesz który hotel wybrać?
zadzwoń do nas pomożemy Ci wybrać odpowiedni pobyt!

Kilka słów jednej z naszych Klientek załączam poniżej, może ułatwi i przekona podjąć odpowiednią decyzję?

Sanatorium Promenade to jeden z obiektów wchodzących w skład kompleksu Genewa. Wszystkie obiekty połączone są ze sobą korytarzami czy windami. Dla wszystkich obiektów czy to Promenade czy Cezar czy inny obiekt jest jedna jadalnia, w jednym miejscu znajdują się zabiegi, jedna pijalnia wód, a do SPA można dojść podziemnym przejściem jadąc windą na -1. W pierwszy dzień można się pogubić ale w następnym już wszystko jasne. Wyżywienie b. dobre i jest go dużo, kto na co ma ochotę. Jest serwowane ciasto-wspaniałe kulebiaki, niezapomniany smak twarogu białego polanego śmietaną i miodem.

Warto jechać i na wiosnę znów się wybieramy, tym razem na 2 tygodnie, bo już wiemy jak tam jest. A jest bardzo fajnie.        A dlaczego z biurem podróży ? Wolę zapłacić za przejazd 200 zł w obie strony , nie przejmować się przejściem przez granicę, wszystko załatwia kierowca i zawozi nas na miejsce pod drzwi sanatorium. Z Krakowa wyjazd późnym wieczorem mikrobusem, mimo że trzeba było czekąć w jedną stronę na granicy 2 godz, a z powrotem 1 i pół godz.było nam wesoło Zawsze to raźniej jechać z Polakami do tego samego celu. Po zameldowaniu się w recepcji  trzeba było czekać na klucze do pokoju do 14-tej. Ale to nie problem bo bagaże można zostawić przy recepcji, wypić kawę w kawiarni i pochodzić.

Widok z pokoju czy balkonu  z Promenade z IV piętra (bo tak mieszkałyśmy) rozciągał się na lasy, a przed oknem na basen na powietrzu.

Pokój wyposażony w lodówkę, czajnik elektryczny, w łazience suszarka do włosów, kosmetyki, ręczniki duże i małe i najważniejszy szlafrok (z frotte) w którym można bezpośrednio z pokoju iść do SPA czy na zabiegi. Ja miałam przepisane 3 zabiegi: okłady z ozokerytu (podobnie jak u nas z błota), wannę z hydromasażem oraz diadynamik. Łącznie miałam gdzieś 12 zabiegów przez 6 dni, bez niedziel. Inne zabiegi można kupić. Porównując ceny u nas i na Ukrainie to warto. Koleżanka miała jeszcze inhalacje na gardło i lekarz zalecił nam pić wodę  naftusię w pijalni wód.

Nie ma żadnej bariery językowej, większość mówi po polsku albo można się jakoś dogadać i wszystko jasne. Lekarze czy pielęgniarki są mili i też mówi się z nimi po polsku. Można korzystać z wizyt u specjalistów. Wiem od przebywających tam Polaków że byli u okulisty po dobór okularów i wykupili okulary po przystępnej cenie a inni robili rezonans kręgosłupa dolnego i szyjnego ponoć za 200 zł z zapisem na płytce i opisem (oczywiście nie po polsku). Ja dowiedziałam się za późno i dałam sobie spokój. Mnie zależało na masażach kręgosłupa więc codziennie z nich korzystałam (odpłatnie) i byłam zadowolona.

Samo korzystanie ze SPA daje dużo, mogłyśmy korzystać do woli ile tylko chciałyśmy, do dyspozycji basen do pływania, duże jacuzzi z siedzeniami lub leżankami w wodzie z mocno masującymi strumieniami wody, basen w wodzie z morza martwego, grota solna, z wewnątrz można przejść na zewnątrz do wody termalnej również z  jacuzzi, są wszelakiego rodzaju sauny ale z nich nie korzystałam. Woda cieplutka. I dobrze, że wzięłyśmy po 2 kostiumy kąpielowe bo chodziłyśmy do SPA 2 razy dziennie a pogoda była nie najlepsza by szybko schły.

Od głównego budynku gdzie znajduje się ogólna recepcja idąc w górę na lewo 5 min znajduje się duży sklep typu market, a idąc w prawo 10 min dojdziemy do centrum gdzie oprócz sklepów jest duży bazar jak i kantory.

A na koniec napiszę tak: Już nie należę do młodych osób, już jestem na emeryturze więc taki wyjazd do SPA, skorzystanie z tanich masaży kręgosłupa i tych kilku innych zabiegów było dla mnie zbawienne. Polecam Ewa

chcemy dodać, że wyjazdy z naszym biurem podróży nie należą do drogich. Koszt przejazdu w dwie strony z Krakowa, zabiegi 3x dziennie, ubezpieczenie, opieka medyczna, SPA, wyżywienie trzy posiłki na 8 dni kosztuje ok 1000-1200zł. 14 dni to koszt ok 1600zł przy stosunkowo krótkim transferze z PD Polski jest to oferta lepiej niż okazjonalna!

zespół Urlopwraju.pl

www.urlopwraju.pl/biuro-podrozy-krakow-nowa-huta