Turcja bez wiz od marca

Przychodzimy ze świetna wiadomością dla fanów Turcji oraz osób, które jeszcze nie miały okazji zobaczyć tego wspaniałego kraju. Mianowicie, wizy do Turcji już w marcu zostają zniesione!

Turecki Minister Spraw Zagranicznych oficjalnie ogłosił, że od 2 marca 2020 roku będziemy mogli przebywać na terenie tego kraju przez 90 dni bez posiadania wizy. Warto wspomnieć, że wiza do Turcji kosztowała do tej pory 35$ czyli około 135 zł. Co za tym idzie, przy wakacjach dla 4-osobowej rodziny jest to aż 540 zł. 

Co ma do zaoferowania Turcja?

Turcja od lat cieszy się niesamowitą popularnością w biurach podróży. Według statystyk Polacy zaraz po Grecji najchętniej wybierali się właśnie tam. Nic dziwnego, w końcu ten kraj ma niesamowity potencjał oraz wiele pięknych miejsc do zaoferowania. Krystalicznie czysta, turkusowa woda, pyszna kuchnia i niesamowicie gościnni ludzie, w wielkim skrócie taka jest właśnie Turcja.

Do wartych zobaczenia miejsc należy zaliczyć przede wszystkim Kapadocję. Jest ona baśniową krainą księżycowych krajobrazów oraz kolorowych balonów, które dryfują po niebie.  Równie pięknym miejscem jest miejscowość Pamukkale wraz z wapiennymi tarasami, w których znajdują się lecznicze wody termalne.  Turcja słynie również z niesamowitych budowli, a zwłaszcza świątyń. Haga Sophia czy Błękitny Meczet są miejscami, które trzeba zobaczyć będąc na miejscu. 

Warto również wspomnieć o kuchni tureckiej. Dla fanów słodkiego proponujemy baklavę czyli deser na bazie ciasta filo z warstwą orzechów.  Do baklawy koniecznie musi się pojawić turecka kawa, która parzona w specjalny sposób podbije podniebienie każdego kawosza. Z kolei osoby lubiące ostre i słone rzeczy muszą spróbować prawdziwego, tureckiego kebaba. 

Wszystkie te miejsca oraz wiele innych możesz zobaczyć jadąc na urlop z naszym biurem podróży. Ten bezpieczny, piękny kraj położony nad ciepłymi, turkusowymi wodami kilku mórz jest idealną destynacją dla każdego. Z pewnością wśród naszych ofert znajdziesz hotele dla każdego: dla rodzin z dziećmi, dla par, osób ceniących spokój i ciszę oraz tych, którzy chcą się wyszaleć.

Podsumowując…

Zapraszamy zainteresowanych na naszą stronę internetową www.urlopwraju.pl lub bezpośrednio do naszego biura w Krakowie.