Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

pragniemy na bieżąco przedstawiać i aktualizować sytuację związaną z wylotami w najbliższym czasie. mamy sporo pytań dotyczących już zamówionych wakacji zatem prosimy i uważne śledzenie doniesień i możliwości zamiany lub anulacji istniejących rezerwacji:

Coral Travel / Wezyr Holidays polityka anulacji

Wylot do 31.05.2020 –> możliwość dopłaty na 14 dni przed wylotem

Wylot do 31.05.2020 –> możliwość otrzymania vouchera 110% lub możliwa zmiana rezerwacji po aktualnej cenie albo:

  • utrzymania ceny z pierwotnej rezerwacji (jeśli różnica w cenie pomiędzy nową a starą rezerwacją będzie niższa niż 10%)
  • otrzymania zniżki 5% na nową rezerwację (jeśli różnica w cenie pomiędzy nową a starą rezerwacją będzie wyższa niż 10%)

Wylot do Turcji oraz Egiptu i Grecji – 30.04.2020 –> rozwiązanie umowy i konieczność rezygnacji z wylotu:

  • otrzymanie voucheru 110% na dowolny wyjazd z oferty lato 2020, zima 2020/2021 z terminem realizacji 365 dni
  • otrzymanie 100% wpłaconej kwoty w terminie 180 dni
  • możliwość wyboru dowolnej oferty zgodnie z zasadami dla rezerwacji jak wyżej

Z uwagi na szereg pytań związanych z polityka anulacji Wezyr holidays / Coral Travel i procedurą otrzymania voucheru informujemy że jest to często wybierana opcja wśród klientów, którzy na ten moment nie są w stanie zaplanować tegorocznych wakacji. Voucher zwalnia nas z konieczności ponoszenia kosztów za anulowaną imprezę turystyczną ale tylko w wypadku lotów do 31.05.2020. Rezerwacje założone na loty z okresem dalszych miesięcy podlegają kosztom anulacji z Ogólnych warunków uczestnictwa a wiec średnio  10-20% ceny całkowitej wakacji. Dlatego nie zalecamy  z rezygnacji z wylotów w odległych terminach, należy oczekiwać ewentualnych komunikatów. Ponadto należy dodać iż różnica pomiędzy kosztem anulacji z własnej woli a kwotą zaliczki zwracana będzie dopiero po 180 dniach liczonych od daty zgłoszenia rezygnacji.

Procedura rezygnacji jest bezzwrotna dlatego zachęcamy do analizy korzyści ze zmiany terminu lub otrzymania voucheru.

Voucher wystawiany jest praktycznie “od ręki”, jego regulamin znajdziemy w linku tutaj