‼️OBALAMY FAŁSZYWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PODRÓŻOWANIA - Turcja, Tunezja, Egipt ‼️

 

Jako pracownicy Biura Podróży Urlopwraju.pl w ostatnich dniach odpowiedzieliśmy na bardzo wiele pytań dotyczących wyjazdu na wczasy do Egiptu, Turcji i Tunezji. W Internecie można znaleźć informacje na temat wyjazdów zagranicznych. Niestety większość z nich jest FAŁSZYWA.
W tym poście postaramy się rozwiać Państwa wątpliwości, na temat kierunków, o których możemy znaleźć najwięcej fake newsów.

Jednocześnie zapewniamy, że jako agent turystyczny współpracujący z ponad 80 organizatorami wycieczek, na bieżąco monitorujemy sytuację, tak by przekazywać Państwu najbardziej aktualne informacje. Pozostajemy w stałym kontakcie z biurami podróży, śledzimy komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ WAKACJE W EGIPCIE, TURCJI, TUNEZJI W 2020 ROKU???

☀️ WITAMY W EGIPCIE ☀️

Czy można latać do Egiptu? Jakie są warunki wjazdowe? Czy są jakieś obostrzenia?

Od 1 lipca 2020 roku Egipt otworzył turystykę wjazdową do certyfikowanych hoteli i kurortów z maksymalnym obłożeniem 50%.
Tety PCR na tą chwilę nie są wymagane jeśli podróżujemy samolotami czarterowymi na wycieczki zorganizowane bezpośrednio do Sharm El-Sheikh, Marsa Alam. W fazie spekulacji pozostaje informacja, że władze Egiptu wprowadzą obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19 przez podróżnych wjeżdżających do Egiptu. Test powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. W sytuacji wprowadzenia testów trwają rozmowy aby testy były dodatkiem do wyjazdu tak jak ma to miejsce w niektórych krajach UE, na które złoży się Egipt i organizator.
✅ sklepy pozostają otwarte do godziny 22.00
✅ restauracje przy maksymalnym obłożeniu 50% otwarte do godziny 24:00
✅ transport publiczny wstrzymany między godziną 24.00 – 04.00
✅ obowiązek noszenia maseczek w środkach transportu oraz miejscach publicznych.
Zachęcamy do sprawdzania aktualności dotyczących wyjazdu do Egiptu na stronie www.gov.pl

 

 👉 https://bit.ly/31p1meB

 

☀️ WITAMY W TURCJI ☀️

Nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 29 lipca 2020 r. zostały wznowione loty do Turcji.
W związku z polepszeniem sytuacji Turcji w kwestii zachorowań na wirusa COVID-19 władze zaczęły znosić obostrzenia. Zostały otwarte kawiarnie, restauracje i bary. Zostały zniesione również obostrzenia dotyczące przebywania w parkach, muzeach i na plażach.
Wprowadzono liczne środki zapobiegawcze, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Ograniczono liczbę osób w pomieszczeniach oraz wprowadzono obowiązek noszenia maseczek i utrzymaywanie dystansu społecznego. Tylko hotele oraz miejsca noclegowe, które zdobyły Certyfikat sanitarny mogą przyjmować gości.
Zachęcamy do sprawdzania aktualności dotyczących wyjazdu do Turcji na stronie www.gov.pl

 

 👉 https://bit.ly/2FWJtvt

 

☀️ WITAMY W TUNEZJI ☀️

W dniu 27 czerwca br. Tunezja ponownie otworzyła granice po przerwie związanej z pandemią COVID-19.
W dniu 10 sierpnia br. tutejsze Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Rzemiosła Artystycznego poinformowało o zniesieniu wymogu wykonania testów PCR jedynie wobec osób, które podróżują do Tunezji w zorganizowanych grupach wysyłanych przez biura podróży (w ramach tzw. wycieczek pakietowanych z zapewnionym przelotem, zakwaterowaniem i transferem lotnisko-hotel-lotnisko lub sam bilet ale z dokumentami potwierdzającymi wykupienie noclegu oraz polisy). Turyści zobowiązani są do przestrzegania zasad Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji. Wycieczki fakultatywne (muzea, atrakcje turystyczne, obiekty historyczne) są organizowane przez operatorów zgodnie z zasadami ww. Protokołu. Osoby, które samodzielnie chciałyby opuścić hotel mogą to uczynić poprzez wykonanie testu na Covi-19 (na własny koszt) od szóstego dnia pobytu.

✅ obowiązek noszenia maseczek w środkach komunikacji oraz miejscach publicznych,
✅ maksymalne obłożenie hoteli 50%
✅ maksymalne obłożenie w barach oraz restauracjach 50%

Zachęcamy do sprawdzania aktualności dotyczących wyjazdu do Tunezji na stronie www.gov.pl

 

 👉 https://bit.ly/3hsSZ7v

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM BIUREM