Polska zniosła obowiązek kwarantanny.
Trzeba spełnić jeden warunek !

Polski rząd zdecydował. Wszystkie osoby wracające z zagranicy które okażą negatywny wynik testu diagnostycznego na COVID-19 są zwolnione z obowiązkowej 10 dniowej kwarantanny.

TEST ZAMIAS KWARANTANNY

 W sobotę, 23.01.2021 weszła w życie nowelizacja w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z występowaniem stanu epidemii. CZYTAJ ROZPORZĄDZENIE

Bardzo ważną informacją, która widnieje w rozporządzeniu jest zwolnienie z obowiązku kwarantanny przez osoby przekraczające granicę naszego kraju, jeżeli okażą negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-Co-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku wykonania testu.

Istotne jest również, że w rozporządzeniu nie określono rodzaju testu. Oznacza to, że zarówno test antygenowy ( cena ok 150zł ) jak i test PCR będą akceptowane

Wynik testu powinien zostać przetłumaczony na język angielski bądź polski.

Oczywiście nasze Biuro Podróży Urlopwraju.pl pomoże w uzyskaniu wszelkich informacji w sprawie umówieniu wizyty lekarskiej w celu pobrania próbki do badania.

GDZIE WYKONAĆ TEST

Taki test można wykonać po wylądowaniu na lotnisku w Polsce.
Jest on dostępny dla wszystkich powracających spoza strefy Schengen na lotniskach:
 
✈ Lotnisko Katowice ✈
Koszt testu po przylocie to 180 PLN (preferowana jest płatność kartą). Czas oczekiwania na wynik to ok. 20min
 
✈ Lotnisko Wrocław ✈
Koszt wykonania testu to 200 PLN, czas oczekiwania na wynik – około 15 minut. Preferowana forma płatności kartą
 
✈ Lotnisko Poznań ✈
Szybki test antygenowy (wynik do 25 minut) kosztuje 145 PLN. Preferowana forma płatności kartą
 
✈ Lotnisko Gdańsk ✈
Koszt badania to 160 złotych od poniedziałku do piątku, 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut.