KRAJE BEZ TESTU NA COVID-19

Linie lotnicze w których wprowadzono wymogi

Linie Lufthansa – wymagają masek FFP2, KN95/N95 lub chirurgicznych, nie dopuszczając masek z tkaniny lub przyłbic. Na wszystkich rejsach Austrian Airlines z i do Austrii jest wymagana maska FFP2.

KLM –  obowiązuje okazanie negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Dzieci zwolnione są z tego obowiązku. 

Co zabrać do samolotu?

Zalecamy zabranie ze sobą zapasu maseczek, najlepiej chirurgicznych oraz płynu do dezynfekcji rąk. 

Co jeśli zachoruję na COVID-19 lub zostanę skierowany na kwarantannę zaraz przed wyjazdem?

Większość Organizatorów proponuje dokupienie dodatkowego pakiet lub też oferuje go w cenie wycieczki. Pakiet taki pozwala na bez kosztową zmianę terminu wyjazdu. Oczywiście można wybrać również Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Ubezpieczenie KR - Kosztów Rezygnacji

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z podróży jest teraz bardzo często wybierane przez naszych klientów. Takie Ubezpieczenie zabezpiecza nasze pieniądze przed utratą związaną z nagłym zachorowaniem uniemożliwiającym nam wyjazd ( COVID-19 w zakresie ) oraz jeśli zostaniemy skierowani na kwarantannę. Oczywiście takim ubezpieczeniem są objęte również inne nieprzewidziane sytuacje np. złamanie nogi, kradzież w mieszkaniu, kradzież samochodu, ciężkie zachorowanie osoby bliskiej, śmierć osoby bliskiej i wiele innych….

Czy ubezpieczenie na wyjazd pokrywa koszty zachorowania na COVID-19.

Zalecamy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wyjazd. Marka Ergo Ubezpieczenia Podróży z którą współpracujemy, posiada idealną ofertę.
Ochroną jest objęte zachorowanie na COVID-19 do sumy ubezpieczenia ( w zależności od wybranego pakietu ). Ponadto w razie skierowania na kwarantannę ( pozytywny wynik ) oraz po hospitalizacji związanej z zachorowaniem na COVID-19 Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokrywa koszty hotelu, wyżywienia oraz lotu powrotnego do Polski do 1000 EURO / os.

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski

Według obecnie obowiązujący przepisów wszyscy podróżni powracający z zagranicy muszą odbyć obowiązkową 10 dniową kwarantannę. 
Jest jednak możliwość zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny. 
Po przylocie do kraju należy przedstawić negatywny wynik testu antygenowego ( szybkiego ) lub testu PCR w języku polskim bądź angielskim.
Wieli Organizatorów pomaga w wykonaniu takiego testu przed wylotem do kraju, a część z nich robi to GRASTIS w ramach promocji.

Od niedawna pojawiła się możliwość wykonania testu antygenowego również na lotnisku w Polsce dla osób przylatujących spoza strefy Schengen.

✈ Lotnisko Katowice ✈

Od 27 lutego br. w KTW dostępna jest możliwość wykonania szybkich komercyjnych antygenowych testów diagnostycznych pod kątem koronawirusa po przylocie z krajów, które nie należą do strefy Schengen (Non-Schengen). Punkt testowy został zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie. Koszt testu po przylocie to 180 PLN (preferowana jest płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzyma zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, które potwierdza uzyskany wynik testu i przekazywane jest w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału. Badania będą realizowane przez Laboratorium Lab-Med. które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot.

✈ Lotnisko Poznań ✈

Port Lotniczy Poznań – Ławica przygotował punkt wykonywania testów na obecność Covid-19 przed punktem kontroli granicznej, których negatywny wynik pozwala na uniknięcie kwarantanny po przyjeździe do Polski. Szybki test antygenowy (wynik do 25 minut) kosztuje 145 PLN.

✈ Lotnisko Wrocław ✈

Pasażerowie przylatujący rejsem bezpośrednim ze strefy Non Schengen mogą wykonać na wrocławskim lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy. Punkt diagnostyczny badań na obecność COVID-19 znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania testu to 200 PLN, czas oczekiwania na wynik – około 15 minut.

 

✈ Lotnisko Gdańsk ✈
 
Koszt badania to 160 złotych od poniedziałku do piątku, 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut.

Szczegółowe informacje wjazdowe:

    KRAJ

      TEST / KWRANTANNA / INFORMACJE

 SZCZEGÓŁY

Albania

Kwarantanna nie jest wymagana. Brak testów. Granice kraju otwarte dla podróżnych od 01.06.2021r

Bułgaria

Kwarantanna nie jest wymagana. Wymagana deklaracja zdrowia. Do 30.04.2021r wymagany test na COVID-19 wykonany na 72h przed wylotem.

Chiny

Wymagana wiza. Wymagana 14 dniowa kwarantanna na własny koszt. Wymagany negatywny wynik testu PCR na COVID-19.

Chorwacja

 • Osoby przybywające do Chorwacji zobowiązane są do okazania nie starszego niż 48 godzin negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2 lub szybkiego testu antygenowego (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania).
 • Osoby, które wjechały na podstawie szybkiego testu antygenowego, a będą przebywać w Chorwacji dłużej niż 10 dni, mają obowiązek powtórzenia testu przed upływem dziesiątego dnia, licząc od dnia wykonania testu okazanego na granicy. Honorowane będą wyłącznie testy antygenowe uznawane w krajach UE.
 • dzieci do lat siedmiu przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu;
 • osoby posiadające zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień (bez względu na rodzaj szczepionki), o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
 • osoby, które przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim
 •  

Cypr południowy ( część grecka)

Cypr zmienił sposób kategoryzacji krajów i stosuje system klasyfikacji państw przy użyciu kolorów, zharmonizowany ze standardami oceny krajów przez ECDC.

POLSKA – kolor czerwony – ZAKAZ WJAZDU.

Cypr północny ( część turecka )

Przed wylotem na Cypr Północny konieczne jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa. Test misi być ważny na 72h przed wylotem z kraju.

Czarnogóra

Kwarantanna nie jest wymagana.

Czechy

Wjazd dla turystów jest niemożliwy.

Egipt

Wymagany test PCR na VOVID-19. Możliwość wykonania testu po przylocie do Egiptu na lotnisku – koszt ok. 30$.

Francja

Wymagany test PCR dla podróżnych przybywających do Francji samolotem.

Grecja

 • test musi być przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Grecji
 • obowiązek wykonania testu dotyczy osób powyżej 5 roku życia.
 • zwolnione z tego obowiązku są osoby, które przedstawią zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na SARS-COV-2 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu muszą być w języku angielskim
 • niezależnie od powyższego, po przyjeździe, losowo wybrani podróżni mogą być poddani obowiązkowemu badaniu (brak zgody podróżnego na badanie może spowodować odmowę wpuszczenia na teren Grecji)
 • wypełnienie formularza PFL

Hiszpania

Konieczne jest wykonanie przed podróżą testu na obecność koronawirusa i posiadanie przy sobie negatywnego wyniku testu RT-PCR, TMA lub RT-LAMP w języku angielskim lub hiszpańskim. Test należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym lądowaniem na terenie Hiszpanii.
Od 7 czerwca obywatele Polski, którzy są w pełni zaszczepieni (jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez EMA lub WHO) na co najmniej 14 dni przed wylotem lub z zaświadczeniem przebycia choroby COVID-19, będą mogli wjechać do Hiszpanii bez konieczności wykonania testu RT-PCR. Niezaszczepione osoby małoletnie mogą wjechać do Hiszpanii tylko z negatywnym wynikiem testu RT- PCR (dzieci poniżej 6 roku życia są z testu zwolnione).
Jeżeli osoba podróżująca nie będzie posiadała przy sobie negatywnego wyniku testu nie zostanie wpuszczona na pokład samolotu lub po wylądowaniu na terenie Hiszpanii zostanie obciążona karą finansową.

Litwa

Wymagany test PCR. Wymagana 10 dniowa kwarantanna.

Łotwa

Wymagany test PCR.

Macedonia Północna

Test na COVID-19 oraz kwarantanna nie są wymagane. 

Malta

Test PCR wymagany. Można poddać się bezpłatnemu testowaniu po wylądowaniu na Malcie.

Maroko

Wymagany test PCR. Można podróżować tylko służbowo.

Portugalia

Wymagany test RT-PCR. Na Maderze można wykonać bezpłatny test na lotnisku po wylądowaniu.

Tunezja

Obowiązkowy test RT – PCR. Obowiązkowa 7 dniowa kwarantanna na własny koszt.

Turcja

Konieczne jest wykonanie testu na obecność koronawirusa i posiadanie przy sobie negatywnego wyniku testu RT-PCR w języku angielskim. Test należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym lądowaniem na terenie Turcji.

Włochy

Wg informacji z dn. 17.05.2021 r. osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) co najmniej do 30 lipca 2021 r. mają obowiązek:
– zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie https://app.euplf.eu/#/ (będzie aktywna od 24 maja, do tego czasu pozostaje obowiązek wypełnienia oświadczenia https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/05/modulo_rientro_sintetico_16_maggio_2021_eng_compilabile.pdf;
– przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. ​​​

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia.