KRAJE BEZ TESTU NA COVID-19

Linie lotnicze w których wprowadzono wymogi

Linie Lufthansa – wymagają masek FFP2, KN95/N95 lub chirurgicznych, nie dopuszczając masek z tkaniny lub przyłbic. Na wszystkich rejsach Austrian Airlines z i do Austrii jest wymagana maska FFP2.

KLM –  obowiązuje okazanie negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Dzieci zwolnione są z tego obowiązku. 

Co zabrać do samolotu?

Zalecamy zabranie ze sobą zapasu maseczek, najlepiej chirurgicznych oraz płynu do dezynfekcji rąk. 

Co jeśli zachoruję na COVID-19 lub zostanę skierowany na kwarantannę zaraz przed wyjazdem?

Większość Organizatorów proponuje dokupienie dodatkowego pakiet lub też oferuje go w cenie wycieczki. Pakiet taki pozwala na bez kosztową zmianę terminu wyjazdu. Oczywiście można wybrać również Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Ubezpieczenie KR - Kosztów Rezygnacji

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z podróży jest teraz bardzo często wybierane przez naszych klientów. Takie Ubezpieczenie zabezpiecza nasze pieniądze przed utratą związaną z nagłym zachorowaniem uniemożliwiającym nam wyjazd ( COVID-19 w zakresie ) oraz jeśli zostaniemy skierowani na kwarantannę. Oczywiście takim ubezpieczeniem są objęte również inne nieprzewidziane sytuacje np. złamanie nogi, kradzież w mieszkaniu, kradzież samochodu, ciężkie zachorowanie osoby bliskiej, śmierć osoby bliskiej i wiele innych….

Czy ubezpieczenie na wyjazd pokrywa koszty zachorowania na COVID-19.

Zalecamy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wyjazd. Marka Ergo Ubezpieczenia Podróży z którą współpracujemy, posiada idealną ofertę.
Ochroną jest objęte zachorowanie na COVID-19 do sumy ubezpieczenia ( w zależności od wybranego pakietu ). Ponadto w razie skierowania na kwarantannę ( pozytywny wynik ) oraz po hospitalizacji związanej z zachorowaniem na COVID-19 Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokrywa koszty hotelu, wyżywienia oraz lotu powrotnego do Polski do 1000 EURO / os.

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski

Według obecnie obowiązujący przepisów wszyscy podróżni powracający z zagranicy muszą odbyć obowiązkową 10 dniową kwarantannę. 
Jest jednak możliwość zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny. 
Po przylocie do kraju należy przedstawić negatywny wynik testu antygenowego ( szybkiego ) lub testu PCR w języku polskim bądź angielskim.
Wieli Organizatorów pomaga w wykonaniu takiego testu przed wylotem do kraju, a część z nich robi to GRASTIS w ramach promocji.

Od niedawna pojawiła się możliwość wykonania testu antygenowego również na lotnisku w Polsce dla osób przylatujących spoza strefy Schengen.

✈ Lotnisko Katowice ✈

Od 27 lutego br. w KTW dostępna jest możliwość wykonania szybkich komercyjnych antygenowych testów diagnostycznych pod kątem koronawirusa po przylocie z krajów, które nie należą do strefy Schengen (Non-Schengen). Punkt testowy został zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie. Koszt testu po przylocie to 180 PLN (preferowana jest płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzyma zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, które potwierdza uzyskany wynik testu i przekazywane jest w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału. Badania będą realizowane przez Laboratorium Lab-Med. które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot.

✈ Lotnisko Poznań ✈

Port Lotniczy Poznań – Ławica przygotował punkt wykonywania testów na obecność Covid-19 przed punktem kontroli granicznej, których negatywny wynik pozwala na uniknięcie kwarantanny po przyjeździe do Polski. Szybki test antygenowy (wynik do 25 minut) kosztuje 145 PLN.

✈ Lotnisko Wrocław ✈

Pasażerowie przylatujący rejsem bezpośrednim ze strefy Non Schengen mogą wykonać na wrocławskim lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy. Punkt diagnostyczny badań na obecność COVID-19 znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania testu to 200 PLN, czas oczekiwania na wynik – około 15 minut.

 

✈ Lotnisko Gdańsk ✈
 
Koszt badania to 160 złotych od poniedziałku do piątku, 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut.

Szczegółowe informacje wjazdowe:

    KRAJ

      TEST / KWRANTANNA / INFORMACJE

 SZCZEGÓŁY

Albania

Kwarantanna nie jest wymagana. Brak testów

Bułgaria

Kwarantanna nie jest wymagana. Wymagana deklaracja zdrowia

Chiny

Wymagana wiza. Wymagana 14 dniowa kwarantanna na własny koszt. Wymagany negatywny wynik testu PCR na COVID-19.

Chorwacja

Wymagana 14 dniowa kwarantanna w wyznaczonym miejscu na własny koszt. Wymagany negatywny wynik testu PCR na COVID-19

Cypr

Na teren Cypru mogą przybywać tylko obywatele Republiki Cypryjskiej, osoby mieszkające na stałe na Cyprze, dyplomacji oraz osoby mieszkające na stałe.

Czarnogóra

Kwarantanna nie jest wymagana.

Czechy

Wjazd dla turystów jest niemożliwy.

Egipt

Wymagany test PCR na VOVID-19. Możliwość wykonania testu po przylocie do Egiptu na lotnisku – koszt ok. 30$.

Francja

Wymagany test PCR dla podróżnych przybywających do Francji samolotem.

Grecja

Wymagany test PCR. Wymagane wypełnienie formularza PFL. Wymagana 7 dniowa kwarantanna.

Hiszpania
Teneryfa
Fuerteventura
Gran Canaria

Wymagany test PCR lub szybkie testy wykrywające obecność antygenów SARS-CoV-2 o swoistości powyżej 97% i czułości powyżej 80%, zgodnie z ich odpowiednią homologacją – test TMA. Szybki test jest respektowany tylko w sytuacji, gdy Polska będzie się znajdować na hiszpańskiej liście krajów niskiego ryzyka. Wymagane wypełnienie formularza sanitarnego, który generuje kod QR sprawdzany na granicy.

Hiszpania
Costa Brava

Wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT- PCR lub antygenowego.
Aby test był ważny, należy go wykonać na max
72 h przed przylotem w licencjonowanym laboratorium, a dokument wystawiony ma być w
języku angielskim lub hiszpańskim

Litwa

Wymagany test PCR. Wymagana 10 dniowa kwarantanna.

Łotwa

Wymagany test PCR.

Macedonia Północna

Test na COVID-19 oraz kwarantanna nie są wymagane. 

Malta

Test PCR wymagany. Można poddać się bezpłatnemu testowaniu po wylądowaniu na Malcie.

Maroko

Wymagany test PCR. Można podróżować tylko służbowo.

Portugalia

Wymagany test RT-PCR. Na Maderze można wykonać bezpłatny test na lotnisku po wylądowaniu.

Tunezja

Obowiązkowy test RT – PCR. Obowiązkowa 7 dniowa kwarantanna na własny koszt.

Turcja

Wymagany test PCR na COVID-19.
Na dzień dzisiejszy testy wymagane tylko do dnia 14.04.2021r. Od dnia 15.04.2021 testy nie będą wymagane.

Włochy

Wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie