Możemy podróżować w czasie Lockdownu?

Informacje odnośnie nowych obostrzeń zostały przedstawione w dniu 25.03.2021r i będą obowiązywać od 27.03.2021r (sobota) do dnia 09.04.2021r. Rozporządzenie z dnia 25.03.2021r

Lockdown w Polsce nie ogranicza jednak podróżowania.
Granice Państwa pozostają cały czas otwarte dla ruchu turystycznego. Wyjazdy zagraniczne odbywają się regularnie i bez zmian.

Co z kwarantanną po powrocie do kraju?

W dalszym ciągu po powrocie z zagranicy obowiązuje 10 dniowa kwarantanna. Jednak w prosty sposób można jej uniknąć. Wystarczy okazać negatywny wynik testu antygenowego bądź PCR, który należy wykonać przed powrotem do Polski lub na lotnisku w kraju po wylądowaniu ( dla podróżnych przybywających spoza strefy Schengen ). 
Zachęcamy do zapoznacia się z naszym wpisem, gdzie szczegółowo opisane są wszystkie procedury. –> SPRAWDŹ

Gdzie bez testu?

Obecnie najpopularniejszymi kierunkami nie wymagającymi testu na COVID-19 są:
– Dominikana,
– Meksyk,
-Zanzibar.
Te kierunki są realizowane przez Touroperatorów samolotami bezpośrednimi typu Dreamliner, co zapewnia nam wygodę podróżowania.

EGIPT – ułatwiona procedura. 
Test na COVID-19 można wykonać po wylądowaniu na lotnisku w Egipcie. Koszt takiego testu dla każdej osoby powyżej 6 roku życia to ok. 30$. Na dzień dzisiejszy większość Organizatorów Turystycznych zapewnia test bez opłat – dodaje go GRATIS do rezerwacji.

 

DODATKOWE INFORMACJE O ZNIESIENIU TESTÓW

Ministerstwa krajów tj. Egipt czy Turcja w swoich relacjach przewidują możliwość zniesienia wymogu testów na obecność Covid-19. Mamy nadzięję, że ta informacja w niedługim czasie zostanie potwierdzona 🙂