CO SIĘ ZMIENIA OD 30.03.2021?

W dniu dzisiejszym tj. 29.03.2021 zostały ogłoszone nowe obostrzenia odnośnie kwarantanny po powrocie do kraju, które będą obowiązywać od dnia 30.03.2021.

Rozporządzenie z dnia 29.03.2021r

Wprowadzony zostaje podział na 2 obszary:

1) Kraje znajdujące się w obszarze Schengen

2) Kraje znajdujące się w obszarze poza Schengen

Kraje znajdujące się w obszarze Schengen

 zwolnienie z kwarantanny przy powrocie do Polski po przedstawieniu negatywnego wyniku testu (dowolnego typu, czyli PCR/antygenowy) wykonanego max. 48 godzin przed momentem przekroczenia granicy Polski przy powrocie.

– W dalszym ciągu zaświadczenie zawierające wynik testu musi być wystawione w języku polskim lub angielskim. Wynik przedstawiony w innym języku nie będzie honorowany przez Polskie Służby Graniczne.

–  Podróżni, którzy nie zdecydują się na wykonanie testu przed powrotem do Polski, a którym zostanie nałożona kwarantanna po powrocie, mogą wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny. Rodzaj testu – dowolny (PCR lub antygenowy )

Kraje znajdujące się w obszarze poza Schengen

Dotyczy m.in. : Kenia, Dominikana, Meksyk, ZEA, Egipt, Turcja, Tunezja

– Od jutra przez Polskie Służby Graniczne przestają być honorowane, a tym samym nie będą zwalniały z obowiązku kwarantanny po powrocie testy wykonane w danym kraju przed powrotem do Polski.

– Każdy pasażer bez wyjątku zostanie skierowany na kwarantannę.

Podróżni, którym została nałożona kwarantanna mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny. Rodzaj testu – dowolny (PCR lub antygenowy)

Jak to wygląda w praktyce

Kraje znajdujące się w obszarze Schengen

Aby zostać zwolnionym z kwarantanny po przylocie do kraju zrób test przed lotem powrotnym bądź już w Polsce.
Jeśli zdecydujesz się na test w Polsce, co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, udaj się do stacji diagnostycznej w celu pobrania próbki do wymazu. Negatywny wynik zwolni Cię z kwarantanny.

Kraje znajdujące się w obszarze Schengen

Aby zostać zwolnionym z kwarantanny po przylocie do kraju – zrób test po wylądowaniu samolotu ( droższa opcja ) lub umów się na badanie w punkcie diagnostycznym ( tańsza opcja ). Negatywny wynik zwolni Cię z kwarantanny.

Czy od razu po wylądowaniu / przekroczeniu granicy jestem na kwarantannie?

NIE JESTEŚMY OD RAZU SKIEROWANI NA KWARANTANNĘ. 
Dopiero w dniu następującym po dniu powrotu  jesteśmy skierowani na kwarantannę. Oznacza, to że jeśli wrócimy z zagranicy w poniedziałek, to kwarantanna zaczyna się we wtorek od godziny 00:01. Mamy więc czas aby wykonać test zwalniający z kwarantanny.

Zrobiłem test, mam wynik i co dalej?

Po wykonaniu badania laboratorium w którym wykonywaliśmy test ma obowiązek wprowadzenia jego wyniku do systemu informatycznego Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

Automatyczna rejestracja odbywa się bez udziału Klienta, gdyż każdy punkt diagnostyczny ma obowiązek rejestracji wyniku w centralnym systemie. Wyniki są również widoczne dla pacjenta (np. na Internetowym Koncie Pacjenta). Niezależnie od tego laboratorium wydaje również Klientowi potwierdzenie z wynikiem testu.

CHCESZ ZLECIĆ PRZYGOTOWANIE WYMARZONEGO WYJAZDU? Skontaktuj się z naszym Biurem!!

Urlopwraju.pl to biuro z 12 letnim doświadczeniem!!

Pewne i sprawdzone biuro podróży w Krakowie !! Gwarantujemy pełne wsparcie na każdym etapie przygotowania wyjazdu. Pomagamy również w sytuacji:

– anulacji,
– zmiany terminu czy kierunku wyjazdu.

Realizujemy także vouchery specjalne z 2020 roku ( realizacja zależy od postanowień regulaminu vouchera ) 

Z NAMI ZREALIZUJESZ BON 500+