W dniu wczorajszym władze Tureckie ogłosiły nowe obostrzenia w Turcji oraz przedłużyły wymóg okazania negatywnego wyniku testu PCR do dnia 31.05.2021r.

  • Granice kraju zostają cały czas otwarte, a zaplanowane loty odbywać się będą bez zmian.
  • Nowe obostrzenia zostają wprowadzone na czas Ramadanu i dotyczą tylko obywateli Turcji.
  • Turyści mogą swobodnie się poruszać, czy brać udział w wycieczkach.
  • Do dnia 12.05.2021 pozostają zamknięte restauracje, można jednak zamówić posiłek na wynos lub dowóz.

Co należy zrobić przed podróżą do Turcji?

  1. Od 15.03.2021 wszyscy podróżni udający się do Turcji, niezależnie od narodowości, zobowiązani są do wypełnienia (na 72h przed wylotem) Elektronicznego Formularza Zgłoszenia Podróżnego – Traveler Entry Form. Procedura obowiązuje wszystkich pasażerów, również dzieci. 

Link do formularza

Po wypełnieniu formularza Klient otrzyma dokument potwierdzający rejestrację, wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym, w celu okazania go obsłudze linii lotniczej przed wylotem.

Brak w/w dokumentu będzie skutkował niewpuszczeniem pasażera na pokład samolotu lecącego do Turcji.

2. TEST PCR – Dokument rejestracyjny nie zwalnia z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż na 72h przed wylotem do Turcji (testy PCR do Turcji obowiązują do momentu ich oficjalnego zniesienia przez lokalne władze). Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim lub innym języku honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Nie ma obowiązku okazywania wyniku testu w przypadku dzieci poniżej 6 roku życia.