Czy polecę do Grecji bez testu ?

TAK !!! 

Osoby zaszczepione są zwolnione z okazania negatywnego wyniku testu PCR. 

Osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia (w zależności od producenta i ilości wymaganych dawek), a od ostatniej minęło przynajmniej 14 dni nie mają obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Należy zabrać ze sobą w podróż:
– zaświadczenie o odbytym szczepieniu przetłumaczone na język angielski,
– zaświadczenie zawierające kod QR,
– świadectwo szczepienia ze wskazanym rodzajem szczepionki ( kartonik, który otrzymujemy w placówce przy szczepieniu )

Osoby zaszczepione NIE MAJĄ OBOWIĄZKU ODBYCIA KWARANTANNY PO POWROCIE DO POLSKI!

Ozdrowieńcy

Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9 miesięcy poprzedzających przylot do Grecji

Osoby niezaszczepione.

Wymagany negatywny wynik testu PCR. Test musi być ważny na 72h od daty wjazdu oraz przetłumaczony na język angielski. Wynik musi zawierać Imię, Nazwisko oraz numer dokument tożsamości.

Osoby niezaszczepione po powrocie do polski kierowane są na 10 dniową kwarantannę. Z kwarantanny może zwolnić negatywny wynik testu antygenowego bądż PCR wykonany do 48h po powrocie do kraju.

Dzieci

Dzieci do 5 roku życia są zwolnione z okazywania testu. Dzieci po ukończeniu 5 roku życia muszą poddać się testom przed wylotem do Grecji.

Dzieci w każdym wieku po przylocie do polski, kierowane są na 10 dniową kwarantannę. Z kwarantanny może zwolnić negatywny wyki testu antygenowego lub PCR wykonany do 48h po powrocie. 

Wymagane dokumenty przed wylotem do Grecji.

– należy wypełnić formularz PFL najpóźniej na 24 godziny przed przekroczeniem granicy na stronie https://travel.gov.gr.  
– po wypełnieniu formularza otrzymamy wygenerowany  kod QR, który trzeba zapisać na telefonie lub wydrukować i okazać podczas odprawy na lotnisku i po wyjściu z samolotu.
– pasażerowie bez kodu QR nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.
– każde dziecko/niemowlę bez względu na wiek powinno posiadać własny kod QR

Instrukcja wypełnienia deklaracji PFL