Wakacje 2021 w Hiszpanii będą możliwe bez testów na obecność koronoawirusa.

Hiszpania na wakacje 2021 zamierza wprowadzić szereg udogodnień dla turystów. Kraj stopniowo luzuje obostrzenia, znosi obowiązkową kwarantanne a nawet obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na COVID – 19.

ZASZCZEPIENI wjadą bez testów

O planowanej zmianie zasad wjazdu do Hiszpanii poinformował premier tego kraju Pedro Sanchez.

 Od 7 czerwca obywatele UE, w tym Polski, którzy są w pełni zaszczepieni, przed podróżą do Hiszpanii NIE będą musieli wykonywać testów nnie a obecność koronawirusa.

Warunkiem jest zaszczepienie się jednym z preparatów zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków lub Światową Organizację Zdrowia. Podróżni muszą przejść pełen cykl szczepień, czyli otrzymać dwie dawki szczepionki ( Pfizer, Moderna,  AstraZeneca ) lub jedną dawkę w przypadku Johnson&Johnson co najmniej na 14 dni przed wylotem do Hiszpanii.


Osoby zaszczepione będą mogły przekroczyć granicę tego kraju na podstawie zaświadczenia o szczepieniu w formie papierowej wydanego w języku hiszpańskim lub angielskim, który można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta.


Osoby niezaszczepione będą mogły wjechać do Hiszpanii na takich samych zasadach, jak do tej pory – po okazaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa.