KRAJE BEZ TESTU NA COVID-19 dla wszystkich

 • Dominikana
 • Meksyk
 • Macedonia
 • Czarnogóra
 • Hiszpania
 • Cypr Południowy
 • Rumunia
 • Albania

Linie lotnicze w których wprowadzono wymogi

Linie Lufthansa – wymagają masek FFP2, KN95/N95 lub chirurgicznych, nie dopuszczając masek z tkaniny lub przyłbic. Na wszystkich rejsach Austrian Airlines z i do Austrii jest wymagana maska FFP2.

KLM –  obowiązuje okazanie negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Dzieci zwolnione są z tego obowiązku. 

Co zabrać do samolotu?

Zalecamy zabranie ze sobą zapasu maseczek, najlepiej chirurgicznych oraz płynu do dezynfekcji rąk. 

Co jeśli zachoruję na COVID-19 lub zostanę skierowany na kwarantannę zaraz przed wyjazdem?

Większość Organizatorów proponuje dokupienie dodatkowego pakietu lub też oferuje go w cenie wycieczki. Pakiet taki pozwala na bez kosztową zmianę terminu wyjazdu. Oczywiście można wybrać również Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Ubezpieczenie KR - Kosztów Rezygnacji

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z podróży jest teraz bardzo często wybierane przez naszych klientów. Takie Ubezpieczenie zabezpiecza nasze pieniądze przed utratą związaną z nagłym zachorowaniem uniemożliwiającym nam wyjazd ( COVID-19 w zakresie ) oraz jeśli zostaniemy skierowani na kwarantannę. Oczywiście takim ubezpieczeniem są objęte również inne nieprzewidziane sytuacje np. złamanie nogi, kradzież w mieszkaniu, kradzież samochodu, ciężkie zachorowanie osoby bliskiej, śmierć osoby bliskiej i wiele innych….

Czy ubezpieczenie na wyjazd pokrywa koszty zachorowania na COVID-19.

Zalecamy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na wyjazd. Marka Ergo Ubezpieczenia Podróży z którą współpracujemy, posiada idealną ofertę.
Ochroną jest objęte zachorowanie na COVID-19 do sumy ubezpieczenia ( w zależności od wybranego pakietu ). Ponadto w razie skierowania na kwarantannę ( pozytywny wynik ) oraz po hospitalizacji związanej z zachorowaniem na COVID-19 Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokrywa koszty hotelu, wyżywienia oraz lotu powrotnego do Polski do 1000 EURO / os.

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski

 

Poniżej przedstawiamy zasady dotyczące kwarantanny po przylocie do Polski ze strefy Schengen oraz spoza strefy Schengen:
Strefa Schengen oraz Cypr, Chorwacja, Bułgaria, Turcja
– na każdego podróżnego po przekroczeniu granicy nakładana jest kwarantanna niezależnie od środka transportu, któym przekroczy granicę
– podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, mogą wykonać test (antygenowy lub PCR) w Polsce, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.
– Osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID‐19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia zwolnione są z kwarantanny
– 
Osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARSCoV‐2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem powrotu do kraju zwolnione są z kwarantanny
– Dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące z dorosłymi, którzy mają negatywny wynik testu (48 godzin przed przekroczeniem granicy) albo pod opieką osób zaszczepionych przeciwko covid‐19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni. zwolnione są z kwarantanny

Spoza strefy Schengen
– każdy z podróżujących zostanie skierowany na 10 dniową kwarantannę,
– podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, mogą wykonać test (antygenowy lub PCR) w Polsce po 7 dniach od nałożenia kwarantanny, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.
– osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID‐19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia zwolnione są z kwarantanny
– Osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARSCoV‐2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem powrotu do kraju zwolnione są z kwarantanny
– Dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące z dorosłymi, w pełni zaszczepionymi przeciwko covid‐19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni zwolnione są z kwarantanny

Więcej informacji: https://strazgraniczna.pl

 

✈ Lotnisko Katowice ✈

Od 27 lutego br. w KTW dostępna jest możliwość wykonania szybkich komercyjnych antygenowych testów diagnostycznych pod kątem koronawirusa po przylocie. Punkt testowy został zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie. Koszt testu po przylocie to 160 PLN (preferowana jest płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzyma zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, które potwierdza uzyskany wynik testu i przekazywane jest w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału. Badania będą realizowane przez Laboratorium Lab-Med. które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot.

✈ Lotnisko Poznań ✈

Port Lotniczy Poznań – Ławica przygotował punkt wykonywania testów na obecność Covid-19 przed punktem kontroli granicznej, których negatywny wynik pozwala na uniknięcie kwarantanny po przyjeździe do Polski. Szybki test antygenowy (wynik do 25 minut) kosztuje 145 PLN.

✈ Lotnisko Wrocław ✈

Pasażerowie przylatujący mogą wykonać na wrocławskim lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy. Punkt diagnostyczny badań na obecność COVID-19 znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania testu to 160 PLN, czas oczekiwania na wynik – około 15 minut.

✈ Lotnisko Gdańsk ✈
 
Koszt badania to 160 złotych od poniedziałku do piątku, 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą. Czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut.

Szczegółowe informacje wjazdowe:

    KRAJ

      TEST / KWRANTANNA / INFORMACJE

 SZCZEGÓŁY

Albania

Brak testów.
Kwarantanna nie jest wymagana.
Granice kraju otwarte dla podróżnych od 01.06.2021r

Bułgaria

Wymagany test na COVID-19 RT-PCR ważny na 72h lub antygenowy ważny na 48h.
Dzieci do lat 5 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Chorwacja

 • 1. Wymagane zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V), od której przyjęcia upłynęło od 22 do 42 dni,
  lub
  2. Wymagane zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca, od której przyjęcia upłynęło od 22 do 84 dni,
  lub
  3. Wymagane zaświadczenie o przyjęciu jednej dawki szczepionki jednodawkowej Janssen/Johnson&Johnson, o ile upłynęło 14 dni od przyjęcia dawki,
  lub
  4. Potwierdzenie przyjęcia co najmniej 14 dni przed przekroczeniem granicy chorwackiej przepisanej dawki szczepionki dającej status całkowitego zaszczepienia. Jako potwierdzenie wymagane jest: zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki (kartka otrzymana przy szczepieniu) oraz Unijny Certyfikat Szczepienia.

  OZDROWIEŃCY

  1. Wymagane zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na COVID-19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 180 dni.

  lub

  1. Wynik pozytywnego testu RT-PCR lub antygenowego (wydanego nie później niż 11 dni przed przekroczeniem granicy i nie wcześniej niż 180 dni) potwierdzającego, przebycie choroby lub Unijny Certyfikat Ozdrowieńca.

   POZOSTALI PODRÓZUJĄCY

   1. Należy wykonać test RT-PCR najwcześniej 72 godziny lub antygenowy 48 godzin przed lądowaniem/przekroczeniem granicy chorwackiej.
   2. UWAGA! Istnieje możliwość wykonania SZYBKIEGO TESTU ANTYGENOWEGO na lotnisku docelowym po wylądowaniu na terenie Chorwacji.
   3. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.

Cypr południowy

Brak testów.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Egipt

Brak testów dla osób zaszczepionych.
Wymagany test PCR na COVID-19. Możliwość wykonania testu po przylocie do Egiptu na lotnisku – koszt ok. 30$.

Francja

Brak testów dla zaszczepionych.
Osoby niezaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu COVID-19 RT-PCR lub antygenowy ważny na 72h .

Dzieci do lat 11 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Grecja

Brak testów dla zaszczepionych oraz ozdrowieńców ( 30 – 180 dni ).
Pozostali podróżni obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 RT-PCR ważny na 72h lub antygenowy ważny na 48h.

Dzieci do lat 12 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana

Hiszpania

Brak testów.
Kwarantanna nie jest wymagana

Wyspy kanaryjskie

Brak testów dla zaszczepionych i ozdrowieńców lub test antygenowy, PCR ważny na 72h.
Dzieci do lat 12 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana

Macedonia 

Brak testów.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Malta

Test PCR wymagany. 
Brak kwarantanny.
Dzieci do lat 5 zwolnione z testu.

Portugalia

Podróżni obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 RT-PCR ważny na 72h lub antygenowy ważny na 48h.

Dzieci do lat 12 zwolnione z testu.

Kwarantanna nie jest wymagana.

Tunezja

Brak testów dla zaszczepionych oraz ozdrowieńców.
Pozostali podróżni obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 RT-PCR ważny na 72h.

Dzieci do lat 12 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Wytyczne obowiązują dla wylotów do 09.07.2021r.

Turcja

Brak testów dla zaszczepionych oraz ozdrowieńców.
Pozostali podróżni obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 RT-PCR ważny na 72h lub antygenowy ważny na 48h.

Dzieci do lat 6 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Włochy

Podróżni mają obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 RT-PCR ważny na 72h lub antygenowy ważny na 48h.

Dzieci do lat 6 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana.

Ukraina

Brak testów dla zaszczepionych.
Pozostali podróżni obowiązek okazania negatywnego wyniku testu COVID-19 RT-PCR ważny na 72h lub antygenowy ważny na 48h.

Dzieci do lat 12 zwolnione z testu.
Kwarantanna nie jest wymagana.