Hiszpania (również Wyspy Kanaryjskie)

1. Instrukcja wypełnienia formularza FCS Hiszpania

Wypełnij i podpisz

2. Deklaracja dla Linii Lotniczych Hiszpania

Formularz FCS – informacje. (Należy uzupełnić, aby uzyskać kod QR.)

Ważne, aby wpisywać każdą osobę osobno. Wszyscy uczestnicy powinni posiadać swój własny kod QR

Wszyscy podróżni przed wjazdem do Hiszpanii są zobowiązani do wypełnienia formularza FCS, który dostępny jest na stronie: www.spth.gob.es lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH.

Formularz należy wypełnić bezpośrednio przed podróżą – uzyskanie kodu QR jest możliwe dopiero na 48 godzin przed wjazdem do Hiszpanii.

Podczas wypełniania formularza konieczne jest podanie numeru siedzenia w samolocie, który nie zawsze jest znany z wyprzedzeniem (np. w przypadku lotów czarterowych). Pole „seat number” należy w takiej sytuacji uzupełnić wpisując „0A” („zeroA”). Każdy podróżny powinien uzyskać osobny kod QR, obowiązek dotyczy również dzieci. Po wypełnieniu formularza zwrotnie otrzymuje się kod QR, który wydrukowany lub na ekranie urządzenia mobilnego należy okazać podczas odprawy check-in oraz po wylądowaniu na lotnisku docelowym.

Wszelkie problemy związane z wypełnianiem formularza można zgłaszać pod adresem Spain Travel lub za pośrednictwem naszego Biura Podróży biuro@urlopwraju.pl Health spth@sanidad.gob.es   lub za pośrednictwem naszego Biura Podróży biuro@urlopwraju.pl

Ważne: brak kodu QR może skutkować odmową przyjęcia na pokład.